Меню
Остання редакція: 04 грудня 2019

Знайомство з роботою олієекстракційного заводу та зернонавантажувальго терміналу агрохолдінгу «Кернел» м.Чорноморськ

26 листопада 2019 року викладачем Уманського НУС  Оленою Єрмеєвою була організована надзвичайно захоплююча та пізнавальна поїздка на підприємства, безпосередньо зв'язані із зерновою галуззю. Відвідали виробничі потужності агрохолдингу «Кернел» студенти третього четвертого та п’ятого курсів та викладачі кафедри Олена Герасимчук, Геннадій Ткаченко, а також аспірант Іван Лещенко.  Екскурсія проходила у три етапи: у першій половині дня було відвідано ТОВ «Трансбалктермінал», згодом-обід та прогулянка до узбережжя Чорного моря, яке, на щастя, знаходилось зовсім поруч. Заключним етапом був візит на ТОВ «Чорноморський олійноекстракційний завод».

ТОВ «Трансбалктермінал» є частиною потужної компанії Кернел, яка є найбільшим виробником та експортером соняшникової олії по всій Україні та постачальником продукції сільського господарства водним шляхом. Вступне слово виголосив  генеральный директор ТОВ «Трансбалктермінал» — Юрій  Кізлевич. Продукцію компанії отримує понад 60 країн світу. Дане підприємство знаходиться у місті Чорноморськ Одеської області. У підпорядкуванні терміналу причали № 16 та 17 морського порту «Чорноморськ». Довжина кожного причалу - 200 м, глибини біля причальної стінки - 11,5 м. Одночасно на підприємстві може зберігатись 200 тисяч тонн продукції. Продукція зберігається у металевих силосах, тип елеватора-портовий. Перевантажувальний комплекс складається з 38 силосів. Розташування підприємства є досить вдалим, так як вона знаходиться біля станційного вагонного парку Чорноморськ-Порт, який призначений для накопичення вагонів для подачі. Дві суднонавантажувальні машини та чотири станції розвантажування вагонів забезпечують можливість відвантаження 20 тис. тон зерна на добу та вивантаження 250 вагонів. 10000 т/добу-потужність автонавантаження. У склад підприємства входить сертифікована лабораторія, яка перевіряє зерно за усіма показниками.

«Українська чорноморська індустрія» є підприємством, яке виробляє соняшникову олію. Дане підприємство також входить до компанії Кернел та розташоване неподалік від ТОВ «Трансбалктермінал». Потужність переробки-528 тис. тонн соняшнику на рік.

Підприємство технологічно пов'язане з портовим комплексом з перевантаження рослинних олій  та розташований за територією порту. Підприємство здійснює перероблення насіння соняшнику з метою отримання та подальшого збуту соняшникової олії на експорт. До складу заводу входять ємності для зберігання насіння соняшнику та кінцевої сировини; цех по переробці насіння, технологічні продуктопроводи для навантаження олії на судна. Завод був заснований у 2004 році. На сьогоднішній момент на ньому працює понад 180 спеціалістів.

Серед студентів була проведена вікторина на краще володіння фактами, що пов’язані з агрохолдінгом «Кернел». Переможці були нагороджені цінними призами.

Особливості роботи зернонавантажувальго терміналу пояснював заступник директора та  випускник кафедри, Сергій Крижанівський. Студенти та викладачі висловлюють щиру подяку за організацію та фінансування екскурсії керівництву агрохолдінгу «Кернел» в особі  Олени Бардзік.   

 Ілона,Волянська, студентка 41 – тз групи