Меню
Остання редакція: 23 вересня 2019

Результати багаторічної співпраці кафедри технології зберігання і переробки зерна з ДНВП «Ельдорадо» м. Дніпро.

Викладач кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва відвідав  ТОВ «Відроження» с.Громада   Любарського району Житомирської області.

Основною метою поїздки Геннадія Ткаченка на виробничі потужності ТОВ «Відроження» були консультації з автоматизації процесу сушіння експериментальної зерносушарки BRICE-BAKER  SCN-18/48 з рекуперацією відпрацьованих робочих газів (проект Олександра Марцуна та Геннадія Ткаченка). За автоматизацію зерносушарки відповідає (ООО «СИСЭЙТИ» республіка Білорусь). Датчики вологості зерна в потоці «Фауна» (м. Москва) не мали каліброваної шкали для визначення вологості кукурудзи та сої, тому їх довелося замінити на вітчизняні виробництва державного науково-виробничого підприємства «Ельдорадо» м. Дніпро. Співробітництво кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва та  ДНВП «Ельдорадо» розпочалося з розробки автоматичного  алгоритму  роботи зерносушарки для компанії Alebor Group   на Вороновицькому  хлібоприймальному підприємстві BRICE-BAKER  SCN-21/96  продуктивністю  (300т/год). ДНВП «Ельдорадо» м.Дніпро   безкоштовно передало  кафедрі  два комплекти приладів з визначення вологості зерна в потоці. Ринкова вартість  обладнання на сьогоднішній день становить близько 200 тис. грн. Вологоміри встановлено  на діючу модель зерносушарки, що спроектована та зроблена викладачами кафедри Геннадієм Ткаченком та Павлом Кравчуком.

Важливе значення для автоматичної роботи зерносушарки має отримання точних показників вологості  до сушіння. Можливими варіантами розміщення датчиків є транспортні потоки до сушарки та надсушильний бункер. В результаті консультацій з представником  ДНВП «Ельдорадо» Олексієм Дубчаком було прийняте рішення монтувати датчики під «глухими» коробами у надсушильному бункері. Короби забезпечують рівномірний потік зернової маси, а розміщення електродів у надсушисльному бункері ізолює їх від впливу робочих газів ( температури конденсату…). Особливість роботи блоку первинного перетворення сигналів з вимірювальних електродів  БИВП-2 полягає у тому, що він отримує дані з двох вимірювальних електродів, що дозволяє контролювати обидві  шахти  зерносушарки BRICE-BAKER  SCN-18/48.  Для дотримання стабільного температурного режиму роботи блоку БИВП-2  було прийнято рішення розмістити його на даху зерносушарки. Два прилади відображення показників ПКТП СЗ   та модуль передачі даних по шині MODBUS БС-3  розміщено у шафі на опорах зерносушарки.

Сушіння насіння сої проводили  для отримання олії методом сухої екструзії ( з 9,5% до 7% вологості), тому вологість на вході та виході з зерносушарки  коливалася в межах одного відсотку, проте навіть в таких незначних межах простежувалася чітка закономірність між режимом сушіння та показниками вологості. Були випадки у яких  навіть експрес аналізатор Kett PM-450 Японія не відображав показники низької вологості, у той час таких проблем не спостерігалося у приладів вітчизняного виробництва.

Геннадій Ткаченко