Меню
Остання редакція: 06 червня 2019

Курси підвищення кваліфікації працівників елеваторно-складських підприємств

На кафедрі технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва з 27 по 31 травня пройшли курси підвищення кваліфікації працівників елеваторно-складських підприємств для лаборантів та завідувачів лабораторій.

Підвищували свою кваліфікацію близько сорока чоловік з усіх регіонів України. Програма навчання була насиченою та цікавою. Викладачі кафедри на лекційних та практичних заняттях охопили велике коло питань по прийманню, зберіганню, відвантаженню зернопродуктів. Завідувач кафедри Осокіна Н.М. ознайомила слухачів зі станом та перспективами розвитку зернового господарства в світі та Україні. Доцент Любич В.В. розповів про видовий склад зернових, бобових, олійних культур та методи боротьби із шкідниками хлібних запасів, про грибкові захворювання та склероціїї в зернових та олійних культурах.

Викладач Ткаченко Г.В. ознайомив слухачів з особливостями післязбиральної обробки та зберігання зерна пшениці, кукурудзи, ячменю та насіння сої, соняшнику, ріпаку та сушінням зерна. Новак Л.Л. розповіла про метрологію, стандартизацію та управління якістю зерна.

Цікавим практичним заняттям було визначення смітної домішки в насінні, яке провів Новіков В. В.. Доцент Костецька К. В. дала матеріал по змінам в законодавстві та проект стандарту по клейковині, а також провела разом із слухачами відмивання клейковини зерна пшениці. Про трансгенні рослини, визначення ГМО та методи визначення олеїнової кислоти розповіла доцент Евчук Я.В.. Про проведення кількісно-якісного обліку зерна під час зберігання, доробку та зачистку і інвентаризацію на елеваторах  розповіла Єремеєва О.А..

Заняття пройшли на високому професійному рівні. Також для слухачів курсів був організований і досуг. Цікавою була екскурсія по нашому рідному місту із заїздом до хасидського району, та підземелля Василіанського монастиря. Працівник нашої бібліотеки провела цікаву і змістовну екскурсію по дендропарку Софієвка. Відвідали також і університетську оранжерею.

За цей тиждень отримали великий багаж знань та цікавих вражень.

Олена Єремеєва, ст. викладач кафедри технології зберігання і переробки зерна