Меню
Остання редакція: 03 грудня 2018

Будівництво елеватора 4 частина

 Викладачі кафедри Ярошенко В.В. та Ткаченко Г.В. були запрошені для консультацій з будівництва елеватора на базі олієпресового заводу с. Громада Любарського району Житомирської області. Нова черга будівництва передбачає розміщення завальної ями, сепаратора попереднього(СПО-125) та первинного очищення (БСХ-200), бункерів вологого зерна та відходів, зерносушарки на альтернативних видах палива, трьох бункерів тривалого зберігання місткістю 7 тис т. Несуча здатність грунтів низька, тому було вирішено відмовитися від забивання паль, а поглибити залягання суцільного  фундаменту. Таким чином  утворився додатковий поверх між нижньою та верхньою «таблетками». Найважливіша проблема, яку було вирішено регулярне постачання бетону. Надходження бетону з Житомира, Хмільника, Бердичива часто зривалися, тому було вирішено встановити міні бетонний завод на території підприємства.

В 2018 році відсоток компенсації за державною програмою  відшкодування  вартості обладнання вітчизняних товаровиробників було збільшено з 20 до 25%. Досить швидко без паперової тяганини підприємству були перераховані ці кошти. Якість та вартість обладнання виробленого в Україні відповідає закордонним аналогам, тому державна компенсація відіграє значну роль у виборі обладнання. Скасування відшкодування ПДВ експортерам олійних культур знизило ціну на сою з десяти до восьми тисяч гривень за тону сої, що позитивно впливає на конкурентну спроможність продуктів переробки на зовнішніх ринках. Надзвичайно приємно спостерігати за розвитком підприємства та особливо спостерігати за втіленням у «металі» власних ідей. 

Розвиваючи підприємство директор та співвласник ТОВ «Відродження» Олександр Миколайович Марцун дбає про дозвілля підлеглих.   Розпочався рік з поїздки на гірсько-лижний відпочинок м. Буковель.  Наприкінці травня усі бажаючі (55 осіб)  відвідали Софіївський парк. Цими днями керівники структурних підрозділів (10 осіб) були премійовані поїздкою до Єгипту.

Геннадій Ткаченко, викладач