Меню
Остання редакція: 04 березеня 2019

Кельн - місто контрастів

Кельн зустрів нас невеликим дощем, але екскурсія не стала менш захоплюючою та цікавою. Спочатку ми відвідали Кельнський собор який вистояв під час другої світової війни, пройшлись по площі Старий ринок та мосту Гогенцоллернів, також оглянули собор святого Мартіна, Кельнську ратушу , музей парфумів та безліч інших видатних пам’яток стародавнього міста . Кельн одне з найбагатших та найрозвинутіших міст Німеччини. Світлі, доглянуті вулички ваблять затишком, а шедеври готичної архітектури поражають уяву красотою та величністю. Місто вражає  розмірами та розкішшю оздоблення, енергетика просто неймовірна – від цього всього захоплює подих.

 Наступним величезним враженням була виставка ISM- наймасштабніша подія в індустрії солодощів. Саме сюди з усього світу приїхали виробники, для того щоб показати власні вироби та новинки. В цьому році в ISM прийняли участь 1700 виробників із 140 країн світу, а кількість відвідувачів перебільшило 38 тис. Виставка охопила 11 павільйонів, площа яких становить 120 тис кв.м. Переважна більшість відвідувачів- це професіонали, які приїхали на виставку за новими ідеями та контрактами. Тут ми побачили дуже незвичайні та неординарні вироби.Чіпси із водоростей, буряка та фруктів, попкорн із чаю, рожевий шоколад, вегетаріанські солодощі, круасани з активованим вугіллям, міні конвейєри із виробництва снеків - це все лише невелика частина того, що вдалося побачити на виставці.

Після виставки ми відвідали Музей шоколаду, який являється найпопулярнішим в Німеччині. В музеї нам розповіли про історію створення шоколаду. Розпочалось все з ацтеків- вони вважали шоколад їжею богів. Значна частина виставки присвячена рецептам шоколаду народів Латинської Америки – саме вони першими навчились переробляти какао-боби. Саме тут зібрана вся техніка та інструменти, які пов’язані з шоколадною індустрією: спеціальні ножі для зрізання какао-бобів, корзини для їхнього транспортування і перші механізми, які використовувались для переробки плодів. Найбільш вражаючим в музеї являється величезний шоколадний фонтан висотою 3 метри, в якому циркулюють близько 200 кг шоколаду. Його можна було куштувати прямо із фонтана. Крім  того, в музеї є теплиця, міні-фабрика, цех кондитерських виробів та магазин. В теплиці вирощують какао-боби та інші рослини, які використовують під час варіння шоколаду. На міні-фабриці можна побачити як виробляється шоколад: процес автоматизований –механізми змішують масу, розливають гарячий шоколад по формам, потім охолоджують та пакують готові вироби. Також ми скуштували цілу еволюцію створення шоколаду.

Особисто для мене це була перша поїдка за кордон, і вражень на стільки багато, що просто неможливо передати словами. Завдяки Уманському національному університеті садівництва та спеціальності харчові технології я отримала можливість приймати участь в освітньому проекті «Харчові технології 2019», організованого Фондом Бориса Колєснікова. Здобувши перемогу, хотіла б висловити вдячність факультетові та кафедрі, а особливо Новікову Володимиру Вікторовичу за надану допомогу у підготовці до конкурсу.  

Анстасія Трофуша

студентка 41-тз групи